تحقیقاتی راجب عوارض لیوانهای یکبار مصرف

مقالات 8 آذر 1399 8 آذر 1399


تحقیقاتی راجب عوارض لیوانهای یکبار مصرف ، در ابتدای شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کافه ها اقدامات پیشگیرانه اولیه ای را انجام دادند و دیگر نوشیدنی را در فنجانهای شیشه ای قابل استفاده مجدد سرو نکردند. با کمی اطلاع از چگونگی انتقال این ویروس، به ویژه اینکه آیا می تواند در سطح زنده بماند یا نه، به خاطر سلامتی مصرف کننده کافی شاپ ها تصمیم گرفتند مسیری را طی کنند که کمتر با محیط زیست سازگار است و همه نوشیدنی ها را درلیوان های یکبار مصرف سرو میکنند.

اما در یک مطالعه جدید خطر مصرف نوشیدنی های گرم در لیوانهای یکبار مصرف را پیدا کرده اند: میکروپلاستیک ها. محققان موسسه فناوری هند Kharagpur که قرار است در آینده مقاله ای در مورد مواد مضر در بدن انسان منتشر کنند، دریافتند که فقط در 15 دقیقه، لیوان های یکبار مصرف می توانند 25000 ذره پلاستیک به اندازه میکرون را به طور نهفته در یک نوشیدنی گرم آزاد کنند که این عامل برای بدن بسیار مضر است .

همانطور که توسط مطالعات جدیدگزارش شده است، میکروپلاستیک ها با چشم غیر مسلح کاملاً قابل مشاهده نیستند و “می توانند به اندازه عرض یک پنجاهم موی انسان باشند.” مطالعات قبلی میکروپلاستیک را کشف کرده که منجر به التهاب در حیوانات می شود و به طور نهفته می تواند منجر به سرطان و ناباروری شود. برای این مطالعه، محققان قبل از ریختن آب در فنجان های یکبار مصرف و قرار دادن آن برای 15 دقیقه ، آب ” خالص” را تا دمای 85-90 درجه سانتی گراد (185-195 درجه فارنهایت) گرم کردند. با بررسی آب در زیر میکروسکوپ فلورسنت ، محققان دریافتند “تقریباً 10.2 میلیارد ذره به اندازه میکرون”در لیوان های یکبار مصرف مشاهده شده است. تجزیه و تحلیل همچنین وجود فلزات زیاد به ویژه آهن، کروم و کادمیوم  را در پوشش پلاستیکی و کاغذی لیوان نشان داده است .

نیاز صنعت قهوه برای دور ماندن از فنجان های یکبار مصرف همچنان برای بسیاری از کافی شاپ ها یک ضرورت اخلاقی است. با تخمین 264 میلیارد لیوان یکبار مصرف فقط در سال گذشته بیشتر آنها راه خود را برای دفع زباله در مقابل سطل آشغال یا کمپوست بوده است کافه ها سالها به دنبال راه های خلاقانه برای افزایش اعتماد خود به لیوان های قابل استفاده مجدد بوده اند. COVID-19 سرعت این حرکت را کاهش داده است ، اما ما در اینجا در Sprudge می خواهیم به افزایش فشار برای لیوان های قابل استفاده مجدد در سال 2021 کمک کنیم. و با احتمال خطر جدید سلامتی مرتبط با لیوان های یکبار مصرف، شاید یک فشار مجدد وجود داشته باشد.  یکبار برای همیشه از لیوانهای یکبار مصرف خداحافظی کنید .

منبع : sprudge.com

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر