خواص قهوه در بیماری دیابت

مقالات 10 آبان 1399 10 آبان 1399


خواص قهوه در بیماری دیابت، دیابت یکی از شایع ترین بیماری های مزمن است که اکثر آمریکایی ها آن را تجربه می کنند. تقریباً از هر 10 تا 34 میلیون نفر، یک نفر به بیماری دیابت مبتلا است و بیش از 80،000 مرگ در سال را تشکیل می دهد . تقریباً 90-95٪ مبتلایان از دیابت نوع 2 رنج می برند ، که طبق اخبار پزشکی که تازه منتشر شده ، می تواند خطر ابتلا به سایر بیماری ها از جمله “سرطان ، شکستگی استخوان ، زوال عقل و ضعیف شدن گردش خون ” را افزایش دهد.

اما یک مطالعه جدید ارتباط بین مصرف قهوه و چای سبز و کاهش قابل توجه میزان مرگ و میر در بیماران دیابتی نوع 2 را نشان می دهد .

این مطالعه جدید که اخیراً در ژورنال BMJ Open Diabetics Research & Care منتشر شده است ، کار گروهی از دانشگاه ژاپن Kyushu Univesity ، دانشکده دندانپزشکی Fukuoka و بیمارستان Hakujyuji است. برای این مطالعه، محققان از اطلاعات ثبت شده دانشکده Fukuoka درمورد دیابت استفاده کرده اند ، “مطالعه ای در حال انجام طراحی است، که برای ارزیابی تأثیر دارو و شیوه زندگی بر نتایج دیابت” استفاده کردند تا ارزیابی کنند که به ویژه چای سبز و قهوه بر میزان مرگ و میر کلی تأثیر می گذارد. اهداف این مطالعه ، “پرمصرف” نوشیدن دو یا چند فنجان قهوه در روز و یا نوشیدن چهار یا بیشتر فنجان چای سبز در نظر گرفته شد.

با بررسی نزدیک به 5000 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 ، که وضعیت بیماری آنها را برای مدت متوسط 5.3 سال پیگیری کرده بودند، در مجموع 309 نفر جان خود را از دست دادند. محققان با مراجعه به عادات مصرف قهوه و چای سبز در آن افراد، ارتباط زیادی بین نوشیدن، هر یک از این دو نوشیدنی و کاهش “خطر مرگ و میر ناشی از این بیماری را پیدا کردند و هرچه بیشتر بنوشند ، خطر مرگ و میر در این بیماری کمتری میشود .

کسانی که روزانه “مصرف بالایی” از قهوه و چای سبز دارند به ترتیب 41٪ و 40٪ کاهش خطر مرگ و میر را نشان می دهند. و به نظر می رسد تأثیرات ناگهانی مصرف منظم هر دو نوشیدنی وجود دارد. 2-3 فنجان چای سبز به اضافه 2 فنجان قهوه روزانه 51٪ کاهش نشان داده ، 4 فنجان چای سبز و یک فنجان قهوه 58٪ و 4 فنجان چای سبز و 2 فنجان قهوه روزانه یک کاهش حیرت انگیز 63 ٪ در مرگ و میر برای افراد دیابتی مورد بررسی قرار گرفته است .

محققان این مطالعه محدود خود را یادداشت کردند. به عنوان مثال اطلاعات مربوط به مصرف قهوه و چای سبز از طریق گزارش توسط شرکت کنندگان ارائه شده است که ممکن است همیشه 100٪ دقیق نباشد. این مطالعه همچنین مشاهده ای است ، به این معنا که هیچ علیتی وجود ندارد. آنها همچنین بیان می کنند که عوامل دیگری که ممکن است در نتیجه تأثیر داشته باشند ، “سطح تحصیلات و درآمد خانوار” در اینجا به صورت نهفته قابل توجه است. به ویژه ، محققان خاطرنشان می کنند که سطح بالاتر تحصیلات و درآمد میتواند با مصرف بیشتر قهوه و هم با میزان مرگ و میر پایین تر ارتباط داشته باشد و ممکن است این عوامل تأثیرات چشمگیری نسبت به قهوه یا چای سبز داشته باشند.
اگرچه کاملاً قطعی نیست ، اما شواهد نشان می دهد که مقدار مشخصی قهوه در روز برای شما مفید است . و همچنین چای سبز را در لیست برنامه غذایی خود اضافه کنید، زیرا همانطور که بارها گفته ایم ، چای سبز و قهوه برای سلامت بسیار مناسب است .

منبع : sprudge.com

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر