روز جهانی قهوه

مقالات 8 مهر 1399 19 مهر 1399


روز جهانی قهوه، هر ساله میلیون ها نفر از دوستداران قهوه در سراسر جهان فرصتی پیدا می کنند تا عشق خود را نسب به قهوه جشن بگیرند. این جشن یک رویداد سالیانه است که توسط خرده فروشان مانند (کافی شاپ ها ) و عمده فروشان مانند(نمایندگی ها و شرکت ها) و جمعیت زیادی از مردم جشن گرفته می شود . این روز در ایالات متحده در تاریخ 29 سپتامبر ( 8 مهر ) است و در سایر نقاط جهان 1 اکتبر (10 مهر) است . هر یک از این کشورها یک روز خاص را برای آگاهی ترویج فرهنگ شگفت انگیز قهوه در نظر گرفته اند، که می توانید در ادامه این مقاله (بخش تاریخچه) اطلاعات بیشتری کسب کنید .

به عنوان مثال ، در ایالات متحده بسیاری از مارک های معروف مانند: استارباکس(Starbucks) ، دونکین دونات ( Dunkin Donuts ) ، واوا ( Wawa ) ، مک دونالد ( McDonalds ) و 7-یازده ( 7-Eleven )، معمولاً در این روز خاص فنجان های قهوه رایگان به مشتریانی که از کافه یا رستوران های آن ها بازدید می کنند ، می دهند . این کافه ها و رستورانها از این روش برای جذب بیشتر مشتری به برند خاص خود میکنند.

هدف اصلی این برندها این است ، مشتریانی که از آنها قهوه رایگان می گیرند، در مدت زمان کوتاهی وارد این کافه یا رستوران شوند و مشتری دائم آنها بشوند . و همچنین این کافه و رستوران ها امیدوارند که در آینده هر زمانی که مشتری به فکر خرید یک فنجان قهوه افتاد ، به سراغ این برندها بروند وفاداری به برند و فروش بیشتر در پایان روز نتیجه عالی بازاریابی خواهد بود.

روز جهانی قهوه

روز جهانی قهوه :

روز ملی قهوه در ایالات متحده توسط انجمن ملی قهوه (NCA) تبلیغ میشود . NCA بزرگترین انجمنی است که دراین روز خاص ایالات متحده را حمایت میکند . هشتگ رسمی که توسط کانال های NCA استفاده میشود : NationalCoffeeDay# است .

آیا امروز روز جهانی قهوه است؟

روز ملی قهوه در ایالات متحده آمریکا همیشه در روز 29 سپتامبر جشن گرفته می شود.در 2016، 29 سپتامبر پنجشنبه بود و و در 2017 ، 29 سپتامبر جمعه بوده است . این بدان معنی است که روز جهانی قهوه در روزهای مختلفی از هفته می تواند باشد، اما تاریخ آن همیشه یکسان است.

 

تاریخچه :

ایالات متحده روز جهانی قهوه را در تاریخ متفاوتی در مقایسه با سایر نقاط جهان جشن میگیرند . که علت آن را به شما میگوییم. گزارشاتی وجود دارد که می گوید NCA از سال 2005 شروع به تبلیغ این روز خاص کرده است. با این وجود ، پیدا کردن مرجعی مانند: روزنامه و مجلات قدیمی ، تصاویر تبلیغاتی ، مقاله خبری یا سایت آسان نبوده است. اولین نشانه تبلیغاتی که می توانیم به صورت آنلاین پیدا کنیم فقط در سال 2013 با این توییت از حساب رسمی NCA بود: ” تقویم خود را علامت بگذارید، یکشنبه، 29 سپتامبر روز ملی قهوه است! سپتامبر 27, 2013 “

روز جهانی قهوه

چه روزی روز جهانی قهوه است؟

روز رسمی جهانی قهوه (ICD) که توسط سازمان بین المللی قهوه (ICO) است، هرسال در اول اکتبر است. در 2016 اول اکتبر شنبه بوده است و در 2017 اول اکتبر یکشنبه بوده . این بدان معنی است که روز جهانی قهوه در روزهای مختلفی از هفته می تواند باشد، اما تاریخ آن همیشه یکسان است .

تاریخچه :

همانطور که مشاهده کردید این روز در دو تاریخ مختلف ذکر شده است، بسیاری از کشورهای جهان ممکن در یک روز خاصی از سال را جشن بگیرند. در جلسه ICO در 3-7 مارس 2014 روز جهانی قهوه را در جاهایی مانند: 22 Berners Street ( خیابان 22برنرز)، لندن، آمریکا، انگلیس برگزار کردنند. این پیشنهاد توسط هیئت مشاور بخش خصوصی (PSCB) سازمان ارائه شد. سپس 77 کشور عضو ICO در جلسه در مورد این ایده بحث و رای گیری کردند.

و ذر نهایت این پیشنهاد در سال 2015 تصویب شد که کشورهای عضو ICO هر ساله در 1 اکتبر ، روز جهانی قهوه را جشن بگیرند ، به جای اینکه هر کشور روز جهانی قهوه را در یک روز منحصر به فرد جشن بگیرد. این امر کمک کرد تا تنها یک روز در سراسر جهان برای دوستداران قهوه جشن گرفته شود.

روز عاشقان قهوه مبارک باد.

منبع : ilovebuttercoffee.com

بدون برچسب

13 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر