فرهنگ قهوه در سراسر جهان

مقالات 12 آذر 1399 12 آذر 1399


فرهنگ قهوه در سراسر جهان، قهوه چیزی است که تقریباً همه در سراسر جهان در مورد آن هم نظر هستند، این بیشتر یک پدیده جهانی است. در سراسر کره زمین، مردم قهوه را در طول روز یا به دلیل فواید آن برای سلامتی و یا به دلیل آداب و رسوم اجتماعی که در آن ادغام شده است، میل می کنند. ده ها فرهنگ “قهوه” وجود دارد که جذاب است. در اینجا برخی از مکانهایی که دانه قهوه را بسیار بزرگ و مهم می دارند ذکر میشود :

ایتالیا : 

این نوشیدنی سنتی که به زبان اسپانیایی “café de olla” نامیده می شود، در مخزن های سفالی جداگانه ای که پر از چوب دارچین است، دم می شود. این ادویه یک طعم مهیج و سالم به قهوه اضافه می کند که در واقع کاملا اعتیاد آور است. در مکزیک، این قهوه در طول روز سرو می شود.

عربستان سعودی :

در خیلی از کشورهای عربی مانند عربستان سعودی قهوه آداب و رسوم جدی و خاصی دارد . مثل اینکه برای بزرگترین فرد در جمع اول از همه قهوه باید ریخت . مردها معمولا فقط با مردها قهوه می نوشند و این قضیه نیز برای زنان هم صدق میشود . در ضمن الکل و مواد مخدر در عربستان سعودی غیر قانونی است مگر اینکه شما جزوی از ثروتمندان باشید . قهوه تنها گزینه مشابهش است . قهوه سعودی (کهوا (kahwa) نامیده می شود) تیره، وحشتناک تلخ و با هل طعم دار میشود . در واقع، قهوه معمولاً همراه با خرما شیرین سرو می شود تا از تلخی آن کم شود.

ترکیه :

این قهوه که به “Turk Kahvesi” معروف است ، طبق یک ضرب المثل قدیمی دم می شود: “مثل جهنم سیاه ، مثل مرگ قوی و محکم، و مثل عشق شیرین”. گرچه ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما در واقع با قهوه ترک مانند یک دسر رفتار میشود و نه یک انرژی دهنده صبحگاهی . Turk Kahvesi که معمولاً بعد از شام با نوعی آبنبات جویدنی سرو می شود، در ظروف مسی دم می شود و کاملاً داغ است. شاید این ضرب المثل “داغتر از جهنم” باشد.

اتیوپی :

آفریقا یکی از قدیمی ترین و تشریفاتی ترین فرهنگ های قهوه را دارد. در اتیوپی و سایر کشورها مانند Eritrea ، مراسم قهوه بسیار مفصل و زیبایی دارند . مراسم ریختن قهوه در واقع فقط توسط خانم خانوار انجام می شود. طی چندین ساعت، قهوه ای که در اتیوپی “buna” نامیده می شود، با عشق در ظروفی مانند کوزه مخصوصی دم می شود و سپس کوزه از بالا بر روی فنجان ها ریخته می شود بدون اینکه قطره ای بریزد. به طور سنتی، قهوه با کره و نمک طعم دار می شود.

اندونزی :

اگرچه این ممکن است باعث مور مور شدن پوست شما شود، اما چیزی در اندونزی به نام “kopi luwak” وجود دارد. برای بدست آوردن طعم و مزه خاص، دانه های کوپی ابتدا باید از دستگاه گوارش یک گربه زباد (civet)  عبور کنند. بله، شما آن را درست خوانده اید. دانه قهوه را از فضله civet برداشت کرده و برشته کاری میکنند. ا قیمت این قهوه در اندونزی بسیار گران است، اما گردشگران و مردم محلی عاشق نوشیدنی هستند.

دانمارک :

مصرف قهوه در این کشور تاریخی بسیار بالا است. تقاضا برای نوشیدن قهوه در این کشور بسیار زیاد است ، به طوری که در سراسر دانمارک و به ویژه در Copenhagen شما می توانید کافه های شلوغی را ببینید که در تمام خیابان ها هستند همراه با مردمی که نشسته اند و فنجان “kaffee” را می نوشند.

مطمئناً صدها کشور وجود دارند که به طور منحصر به فرد قهوه را سرو می کنند. قهوه در سراسر جهان محبوب است و سفرهای بین المللی را گرد هم می آورد. فرقی ندارد که شما قهوه تان را داغ بخواهید یا اینکه با فوم شیر و یا همراه با زینک که کل روز شما را سرحال و پرانرژی نگه دارد ، در هر صورت فرهنگ قهوه ای برای شما وجود دارد.

منبع : www.drinkpreneur.com

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر