قهوه Onyx در Arkansas

مقالات 12 آبان 1399 12 آبان 1399


قهوه Onyx در Arkansas ، این هفته در طراحی قهوه به آزمایشگاه Onyx Coffee سر میزنیم تا در Arkansas  یک نگاه نزدیک تری به بسته بندی جدیدشان بندازیم . Onyx خانه ی قهرمانه فعلی باریستا های ایالات متحده است ، و سازنده این شرکت Andrea Allen است . کسی که مدتی در سطح جهانی رقابت خواهد کرد (رقابت ها در june 2021در آتنز برگزار خواهد شد). برای بسته بندی جدیدشان Onyx از جعبه های رنگارنگ همراه با طرح های گل های مختلف استفاده کرده است . این یک جلوه ی بسیار گیرا دارد که توجه شما را به خودش کاملا جلب می کند در یک دنیایی که پراز بسته بندی و برندهای خلاق است . برای کسب اطلاعات بیشتر با بنیانگذار Jon Allen از طریق ایمیل صحبت کردیم.

شما در این اواخر Septamber/ اکتبر 2020 چیکار کرده اید؟

ما اگر همه چیز را حساب کنیم خوب هستیم . افراد شرکتمان و خانواده هایمان هم خوب هستند ، کافه هایمان همچنان برای عموم بسته است اما به شدت قهوه بیرون برمان و برشته کاریمان مشغول است و ما به سمت شروع  فصل جدید در Ozarks میرویم . ما برای تمام حمایتی که از طرف انجمن و جامعه می شویم و هم در Arkansas ، و در جامعه قهوه به صورت عمده در طول این بیماری همه گیر و این زمان سختی که در آن قرار داریم بسیار متشکریم . ما قدردان هستیم که توانستیم خودمان را به اینجا برسانیم و همچنان می توانیم در این شغل که فکر میکنیم بهترین صنعت در دنیا است کار می کنیم بسیار متشکریم.

قهوه Onyx در Arkansas

 

Onyx چه زمانی طرح جدیدش را ارائه میدهد ؟

مااین بسته بندی جدید را در July 19 به مغازه ها عرضه داده ایم . نقشه اصلی ما این است که بسته بندی جدیدمان را در اوایل بهار 2020 ارائه دهیم ، اما بخاطر شرایط بیماری همه گیری که همه جا و همه چیز را به تعویق انداخته است . همینطور تمام پروژه های جدیدمان به صورت کلی، کار ما نسبت به  پیش بینی هایمان خیلی زمان برده است . و به صورت کلی یکسال و نیم روی این پروژه کار شده است قبل از اینکه به بازار عرضه شود .

لطفا با ما راجب بسته بندی صحبت کنید ، رنگ، طرح، شکل آن همه اینها فوق العاده اس .

دوباره برند سازی و بسته بندی جدیدمان خیلی پروژه طولانی و سختی بود. ما اهداف خاصی را دنبال داشتیم . 10 سال میشود که ما اولین برندمان را عرضه کردیم که این پایه و اساس ما محسوب میشود . در آن مدت زمان ما توانستیم رشد کنیم و به بلوغ برسیم و با زمان، شخصیتمان عوض شده. هم به صورت شخصی و هم به صورت کلی نماینده گروه بسیار بزرگتری از تولید کنندگان قهوه هستیم . ازجمله : تولیدکننده قهوه ، برشته کاری ، باریستا ها و سایر کارهای مربوط به این صنعتی .

ما میخواستیم که دیدگاهمان در اینکه ما کی هستیم و چطور میخواهیم دیده شویم و چطور احساس بشویم کارکنیم ، همه اینها در برند جدیدمان متحد شده است . مانند رغیبانمان بسیار سخت تلاش میکنیم تا بتوانیم یک قهوه با کیفیت و مرغوب تولید کنیم . برای رسیدن به این منظور ما متوجه ارزش و اهمیت بسته بندی شده ایم . این آزادی هنری را به ارمغان میاورد، چیزی که کارکنانمان و صنف ما میتواند به آن افتخار کند و از همه مهمتر یک حس ارزش و انتظار را به هرکسی که بسته بندی ما را در دست میگیرد القا بکند.

جنبه دیگر ما از بسته بندی جدیدمان تمرکز برروی پایداری واقعی بود، نه یک بسته بندی که فقط قابل بازیافت باشد بلکه چیزی باشد که سالهای سال بتوانیم به آن افتخار کنیم . ما 18 ماه را صرف مطالعه برروی مواد اولیه کرده ایم و با شرکت های بسیاری مشورت کرده ایم .شرکت های کاغذ سازی ، تولید کننده پلاستیک و گیاهان که بدانیم چه مواد اولیه ای میتواند به راحتی در تمام دنیا به راحتی بازیافت شود . ما کجا میتوانستیم مواد عالی قابل بازیافت را به آن اضافه کنیم . استحکام بسته بندی هم نقش بسیار مهمی دارد چون همانطور که ، کسانیکه در این صنعت هستند میدانند چندین جعبه پاره از طریق پست باز میگردد ، یا اینکه در زمان تولید دور انداخته میشوند . این کار به این معنی بود که ما باید روش سنتی پلاستیک های فویل دار را پشت سر میزاشتیم . همچنین ما خیلی مشتاق هستیم تا ببینیم مشتری هایمان چگونه از جعبه های ما دو بار استفاده میکنند و چه چیزهایی با بسته بندی های ما میسازند. همین الان ما میبینیم که جعبه های ما به کار دستی و جعبه های جواهر و یا جعبه های دو بار قابل  استفاده شده قهوه و حتی جعبه های غذا تبدیل شده است .

قهوه Onyx در Arkansas

از دید طراحی این برای ما خیلی سخت بود که جعبه هایی را تولید کنیم . برای هر بسته بندی 10 رنگ مختلف وجود دارد که هر کدام سایه روشن های متفاوتی دارد که هرکدام نشان دهنده یک نوع از طعم قهوه است . از نظر هنری ما با رنگهای یکدستی کار کردیم که یک نرمی و لطافت خاصی درونشان داشته اند.

و در آخر با مات بودن و لوگو ما که کمی پایین تر از وسط بسته بندی است ، این بسته بندی را تمام میکنیم. به طور کلی چیزی که درون ظاهر این بسته بندی به چشم می آید مینیمالیسم است . در عین حال وقتی ساختار بسته بندی را لمس میکنی حس محکم بودن و پر بودن دست میدهد . چند لایه بودن و عمق بسته بندی باعث میشود که با سایه و نور بازی بکند که این امر سبب میشود وقتی بسته بندی را ثابت نگه میداری و از زوایای مختلف به آن نگاه میکنید تصاویر جالبی به چشم آید . در نهایت ما یک تصویرسازی جدیدی را طراحی کردیم از قابلیت هایی که میخواستیم ارائه بدهیم  . اینکه قهوه چطوری دم میکشید و چه کسی قهوه را دم میکرد با داشتن این مطلب در ذهن ما سایزهای بسته بندها را براساس دم کننده قهوه تقسیم بندی کردیم .

یک جعبه جدید 4 انسی تستر برای کسانی که میخواهند کمی اکتشاف کنند ولی نمی خواهند خیلی بخرند . یک جعبه 10 انسی که در تئوری باید یک هفته دوام بیاورد برای کسانی که قهوه تازه می خواهند و یک جعبه جدید 2 پوندی برای کسانی که میدانند چه میخواهند و می خواهند برایشان به صرفه باشد .

چه کسی این بسته بندی ها را طراحی کرده است؟

Jeremy Teff و Jon Allen ، جان جزو شرکای اونیکس است و  Jeremy Teff یک دوست دوران کودکی و همچنین یک طراح که بالغ بریک دهه کار کردند. و البته آن طراحی آزاد هم انجام می دهد با نام Hickory Design.

چه قهوه های مخصوصی را شما در پاییز می خواهید عرضه کنید؟

اووو چه سوال خوبی خیلی، فقط چندتایی که می خواهم نام ببرم : Costa Rica SL-28 کاملا طبیعی از Las Lajas که واقعا یک شیرینی و یک بافت آبدار و وسوسه انگیزی دارد . Ethiopia Shantawene Anaerboic یک قهوه ای است که ما چندین سال است که داریم و بسیار مشتاقیم که عرضه اش کنیم . قرار است در چند هفته آینده عرضه شود . Eugenoides ما مقدار زیادی از این قهوه را از Finca Inmaculada خریدیم و بسیار باور داریم که این قهوه در عربستان فروش زیادی خواهد داشت و در آخر ما داریم بیشتر از 20 مدل مخصوص دیگر را از خرده فروشان برای سومین سالگردمان خریداری میکنیم و انتظار داریم بسیار چشمگیر باشد. ما خیلی مشتاق هستیم .

شما یک خط تولید جدید هم دارید لطفا راجب پیشنهاداتش به ما توضیح دهید؟

ما شرکتمان به عنوان حرفه ای های قهوه شروع کردیم برای این صنعت یک شرکت خوب درست کردیم . در حالی که ما عاشق مشتریان حقیقی مان هستیم پایه و اساس شرکت اونیکس فروش قهوه ها به سایر حرفه ای های این صنعت است .بخاطر این حقیقت است که اداره کردن شرکت قهوه مثل این است که شما دارید آب معامله میکنید . بیشتر وقت ها ما به هیچ وجه نمیتوانیم نفس راحت بکشیم .

ایده اصلی این محصولات این بود که یک طرحی خلق کنیم که صنعت بتواند با غرور آن را بپوشند (خط تولید لباس ). ما خودمان هم به روز های طولانی کار کردن و مجبور به خانه رفتن و لباس عوض کردن برای خوشگذرانی با دوستانمان عادت داریم قسمتی از دلیل ما برای تولید لباس با جنس قابل تنفس (خنک) این بود که رنگ های یک دست تولید کنیم. ما  color wash را در 10 رنگ مختلف عرضه کردیم از جمله تی شرت، سویشرت ، کلاه ، هدبند ، ماسک صورت و … کل مجموعه ما در یک سری از کلیپ هایی که ما منتشر کردیم مشاهده میکنید . ما امیدواریم که برای 10 سال آینده بتوانیم این مجموعه ها را به صورت فصلی اضافه کنیم اما رنگ بندیمان ثابت بماند و ایده مهمان نوازیمان برهم نخورد .

از کجا میتوانیم وسایل قهوه این برند را تهیه کنیم ؟

تمام محصولات و قهوه هایمان را میتوانید در وب سایتمان onyxcoffeelab.com خریداری کنید و بسیاری از قهوه هایمان را میتوانید از شرکای عمده فروشمان در سراسر 50 ایالات متحده آمریکا و 30 کشور مختلف در کل دنیا پیدا کنید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید جایی که شرکایمان را به شما نشان می دهیم.

دفعه بعدی که در جنگل های Arkansas هستیم و بخواهیم یک روز خوب داشته باشیم کجا باید بگردیم ؟

محله های بسیار زیادی است که میتوانید به آنجا بروید . پل کریستال، موزه هنر آمریکایی بسیار مکان زیبایی است هم از نظر هنری و هم از نظر معماری و هم پایه اش ، همین الان یک نمایشگاهی است به نام نورهای جنگل شمالی که اثر های هنری آن شامل نور میشود . و نمایشگاه بعد از غروب آفتاب برگزار میشود. مرکز شهر Rogers یکی از نقاط خوب است ، مقر اصلی ما در آنجا قرار دارد و کلی کافی شاپ، رستوران و یک دریاچه ، دوچرخه های کرایه و پارک های نزدیک همچنین مکان های بسیاری برای پیاده روی ، کوهنوردی و چشمه های آب وجود دارد مثل :  Buffalo River ، Devils Den و مکانهایی که قلب ozarks  را نشان میدهند.

منبع : sprudge.com

 

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر