معجزه قهوه برای پوست و مو

مقالات 20 آبان 1399 20 آبان 1399


معجزه قهوه برای پوست و مو ، قهوه منبع مواد مغذی و آنتی اکسیدان است که ممکن است برای پوست، پوست سر و مو مفید باشد. فرد می تواند از آن برای لایه برداری، درمان آکنه، افزایش جریان خون و تعادل سطح pH استفاده کند.

در این مقاله ، ما هشت روش استفاده از قهوه بر روی پوست سر و مو ، پوست را شرح می دهیم. ما همچنین تحقیقاتی ارائه می دهیم که به روشن شدن مزایای بالقوه قهوه کمک می کند.

1 .لایه برداری :

قهوه یک لایه بردار عالی است، و این باعث می شود سلول های مرده پوست را از بین ببرید.

نتایج یک مطالعه از سال 2013 نشان می دهد که مواد موجود در قهوه نیز به ارتقا سلامت پوست کمک می کند. اسید کافئیک(دانشمندان بر این باورند که برخی خواص آنتی اکسیدانی قهوه ریشه در اسید کافئیک دارند. این اسید بخشی از خانواده پلی‌فنول ها است که به واسطه خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب خود مشهور هستند.) ، آنتی اکسیدان، سطح کلاژن را افزایش میدهد و از پیری زودرس سلول ها جلوگیری میکند.

اسید کافئیک همچنین دارای خواص میکروب زدایی است، به این معنی که ممکن است به محافظت از پوست در برابر میکروب ها کمک کند. تأیید این یافته ها نیاز به مطالعات بیشتری در مورد انسانها دارد.

برای تهیه یک اسکراب لایه بردار ساده ، آماده اید !

  • یک چهارم فنجان قهوه تازه آسیاب شده
  • یک چهارم فنجان شکر قهوه ای
  • آب لیمو برای اینکه مواد باهم یکدست شوند.

پس از شستن بدن خود ، هر چند روز یک بار این مخلوط را به پوست خود بمالید. بگذارید اسکراب چند دقیقه روی پوست بماند ، سپس آن را بشویید.

2. خلاص شدن از شر پف چشم :

قهوه ممکن است برای افرادی مناسب باشد که دارای چشمان پف کرده هستند.

کافئین جریان خون را تحریک کرده و رگهای خونی را بازتر میکند . جریان خون را افزایش می دهد، که می تواند به سفت شدن پوست کمک کند. نتیجه میتواند تجمع مایعات در زیر چشم را کاهش دهد .

سایر ترکیبات موجود در قهوه مانند اسیدهای کلروژنیک نیز میتواند التهاب اطراف چشم را کاهش دهند.

سعی کنید دور چشم را با خمیر قهوه ای که خیلی ریز آسیاب شده آغشته کنید .

3. ضد آفتاب :

قهوه حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند پلی فنول (polyphenols )است. این موارد ممکن است به محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) و برخی علائم پیری مرتبط با قرار گرفتن در معرض آفتاب کمک کنند.

نویسندگان یک مطالعه از سال 2015 به این نتیجه رسیدند که شرکت کنندگان با بیشترین مصرف پلی فنول، از قهوه یا منابع دیگر، لکه های کک مک در سنین مختلف را کمتر میکند . شرکت کنندگان زنان ژاپنی 30 تا 60 ساله بودند. تأیید این یافته ها نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

نوشیدن قهوه یا استفاده از آن روی پوست روش ساده ای است که آنتی اکسیدان را به بدن میرساند .

4. کاهش سلولیت :

قهوه همچنین می تواند به کاهش سلولیت روی پوست کمک کند.

یک مطالعه کوچک گزارش داده است که یک محصول موضعی حاوی کافئین و چندین ماده فعال دیگر در کاهش سلولیت در زنان موثرتر از یک محصول دارونما است.

فرد می تواند با استفاده از محلول قهوه تازه و مرطوب نواحی سلولیت را مالش و لایه برداری کند. لایه برداری همچنین ممکن است به صاف شدن پوست و تحریک جریان خون کمک کند.

5. آکنه :

آنتی اکسیدان ها ، محرک ها و اسیدهای کلروژنیک موجود در قهوه میتواند آن را به یک اسکراب صورت ضد آکنه تبدیل کند.

آکنه هنگامی رخ می دهد که سلول های مرده پوست و سایر مواد منافذ پوست را مسدود کنند، که ممکن است توسط باکتری ها آلوده شده و منجر به آکنه شود.

ماساژ دادن صورت با قهوه مرطوب می تواند سلول های مرده پوست را پاک کرده و منافذ بسته پوست را از بین ببرد.

اسیدهای کلروژنیک موجود در قهوه همچنین میتواند التهاب پوست را کاهش داده و از برخی از باکتریها محافظت کند.

6. ترک پا :

قهوه میتواند در پاکسازی پا و صاف و لطیف شدن پوست پا بسیار کمک کند .

قهوه می تواند به از بین بردن سلولهای مرده پوست از کف پا کمک کند ، و اثرات تحریک کننده کافئین به افزایش جریان خون و گردش خون در آن منطقه کمک می کند.

برای ساخت اسکراب پا :

  • چند فنجان قهوه دم کنید.
  • قهوه را درون ظرفب ریخته و اجازه دهید کاملا خنک شود .
  • پاها را در قهوه خیس کنید و از محلول ها برای از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده کنید.

7. مو و پوست سر :

پوست سر و مو به طور طبیعی اسیدی هستند. دانشمندان اسیدیته یک ماده را با استفاده از مقیاس pH اندازه گیری می کنند.

هرچه مقدار pH کمتر باشد ، ماده اسیدی تر است. مقدار pH زیر 7.0 اسیدی در نظر گرفته می شود ، در حالی که pH بالای 7.0 اسیدی نیست. الیاف مو دارای pH 3/67 هستند ، در حالیکه پوست سر 5/5 pH دارد.

استفاده از محصولات بهداشتی که برای مو استفاده میشود اگر مقدار pH بالاتری نسبت به مو داشته باشند، ممکن است منجر به تیرگی مو ، وز شدن و آسیب دیدن مو شود.

استفاده از قهوه روی مو می تواند راه حلی عالی برای کمک به تعادل مجدد سطح pH مو و پوست سر باشد.

سعی کنید موها را با قهوه سرد و دم کرده و یا پوست سر را به قهوه آغشته کنید. این روش همچنین می تواند به از بین بردن سلولهای مرده پوست سر کمک کند.

8 . رنگ مو :

افرادی که موهایشان قهوه ای است و به دنبال افزودن کمی رنگ به رنگ موی طبیعی خود هستند ، ممکن است بخواهند قهوه را امتحان کنند.

برای تیره شدن مو با قهوه :

چند فنجان بزرگ قهوه دم کنید و اجازه دهید تا در دمای اتاق خنک شود.
قهوه در ظرفی بزرگ بریزید. یک فنجان تمیز و یک کلاه حمام مخصوص مو داشته باشید.
با استفاده از فنجان ، قهوه را جمع کنید و آن را روی سر بریزید تا تمام موها کاملاً خیس شوند. موها را به آرامی از ظرف بیرون بیاورید، سپس آنها را مرتب کنید و در کلاه حمام بگذارید .اجازه دهید قهوه  3:30  برروی موهایتان باشد. و در آخر موها را زیر دوش بشویید. برای داشتن رنگ تیره، مراحل را تکرار کنید.

و در نهایت : قهوه حاوی ترکیبات مختلفی است که ممکن است برای پوست ، پوست سر و مو مفید باشد. دانه های با کیفیت و تازه آسیاب شده ممکن است از پودر قهوه بسته بندی شده یا قهوه فوری موثرتر باشند. با این حال ، نتایج ممکن است متفاوت باشد ، چند نوع مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بهتر هستند.

منبع : www.medicalnewstoday.com

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر