کاسکارا ( از میوه قهوه گرفته میشود )

مقالات 17 آذر 1399 17 آذر 1399


چای کاسکارا ( از میوه قهوه گرفته میشود ) ، علاقه به کاسکارا و نوشیدنی هایی بر پایه کاسکارا در سراسر جهان به صورت ویژه ای در حال شکوفایی است . مردم با تکنیک های درست کردن این گیاه، آسیاب کردن، گونه های مختلف این گیاه، روش های دم کردن، مخلوط کردن و … آزمایش میکنند .

اما اگر یک صادرکننده یا صاحب کافی شاپ هستید، چگونه میتوانید مطمئن شوید که کاسکارایی که تهیه می کنید از کیفیت خوبی برخوردار است؟ از طریق یک بازرسی سختگیرانه و آزمایش کردن آن . ما روش خود را توسعه داده ایم و من اینجا هستم تا آن را با شما در میان بگذارم. برای اینکه بدانید چگونه یک فنجان چای کاسکارا دم کنید، ما در این مقاله مشخصات مورد نظر برای طعم دهنده ها و حتی برخی نکات در مورد استفاده از کاسکارا در نوشیدنی ها پرداختیم، در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

نسخه اسپانیایی: نحوه چشیدن پوست و ارزیابی کیفیت آن

 

 

کاسکارا ( از میوه قهوه گرفته میشود )

کاسکارا ( CASCARA ) چیست ؟

بیایید از ابتدا شروع کنیم. کاسکارا پوسته خشک شده میوه قهوه است. این یک نوشیدنی جدید نیست: ریشه آن به یمن و Bolivia برمی گردد. با این حال، این گیاه برای دنیای غرب جدید است.

ما معرفی این گیاه را مدیون Aida Batlle هستیم . افسانه قهوه سالوادور است . بعد از اینکه در دهه پیش در طی یک آزمایش این گیاه را چشید فوراً به برشته کاری پرماجرا خود شتافت تا این گیاه را معرفی کند .

و کاسکارا خبر و اتفاق خوبی برای دوستداران قهوه، تولیدکنندگان و محیط زیست بوده است .

هنگامی که پوسته برای چای کاسکارا استفاده نمی شود، اغلب کمپوست شده و یا در مجاری آب دور ریخته می شود و آنها را آلوده می کند. با توجه به حجم تولید قهوه، کاسکارای هدر رفته نشان دهنده ناکارآمدی عظیم در کشاورزی است .

چه چیزی بیشتر، در کاسکارا خوشمزه است؟ این گیاه حاوی آنتی اکسیدان غنی و دارای کافئین است . و همچنین این گیاه فرصتی بی نظیر برای کشاورزان برای بدست آوردن منبع درآمد جدید است .

بزرگترین چالش پیدا کردن منبع و معرفی کردن بهترین کاسکارا به مردم بوده است . که اولین نظر و برداشت آنها مثبت بوده است . پیدا کردن منبع موضوعی است که در مقالات دیگر به آن میپردازیم، اما در حال حاضر اجازه دهید ارزیابی محصول را بررسی کنیم.

 

کاسکارا ( از میوه قهوه گرفته میشود )

1. ارزیابی کاسکارای خشک شده :

کاسکارا به دو دسته تفاله و پوسته تقسیم می شود. تفاله از قهوه ای تهیه می شود که از طریق دستگاه مخصوص رد میشود، یا برای شسته شدن قهوه است و یا به روش عسلی فرآوری شده اند . تفاله از قطعات بزرگتر تشکیل شده است که شبیه یک قطعه کامل از میوه خشک شده است. سبوس، پوسته یک قهوه فرآوری شده طبیعی است. این قطعات بسیار کوچک هستند.

 

 

متأسفانه، هیچ استانداردی در پردازش کاسکارا وجود ندارد. ما اغلب به نمونه هایی با چوب، برگ و کپک برخورد می کنیم. حتی کرم هم دیده شده در این بسته بندی ها . یک نمونه خوب باید فاقد این چیزها باشد، میخواهد پوسته باشد یا تفاله. علاوه بر این، هر یک از نمونه ها باید از نزدیک دیده و لمس شوند. شما به مقدار رطوبتی که نیاز دارید 5تا 8 درصد است .

رنگ باید در کاسکارا ثابت باشد این یک نکته بسیار مهم است، زیرا نشان دهنده رسیده بودن گیلاس قهوه است. گیلاس رسیده دارای طعم های عمیق تر و قندهای بیشتری است. برای تفاله، رنگ آن باید قرمز بسیار تیره که بیشتر به رنگ سیاه است باشد. پوسته باید کمی روشن تر باشد، یعنی به رنگ قرمز باشد.

اختلاف نظر برروی پوسته کاغذی :

راجب پوسته داخل سبوس اختلاف نظرهایی است . در طول فرایند آسیاب کردن قهوه های طبیعی سبوس و پوسته با همدیگر مخلوط میشوند. و با توجه به نوع آسیاب، پوسته به سبوس چسبیده است یا اینکه سست میشود و می افتد . اینکار بسیار سخت و طاقت فرسا است که بخواهیم این دو را از هم جدا کنیم، اما برخی از تولید کنندگان اینکار سخت را انجام می دهند.

چرا اینکار مهم است :

زیرا، به عنوان یک قاعده کلی، پوسته باعث میشود که طعم تلخی به کاسکارا اضافه شود . بعضی از مردم این طعم تلخی را دوست دارند. با این حال، ما سعی می کنیم از پوسته اجتناب کنیم. یکی از تولیدکنندگانی که ما با آن کار می کنیم تا حدی فراتر میرود که پوست را کاملا جدا می کند.

 

کاسکارا ( از میوه قهوه گرفته میشود )

2. دم کردن کاسکارا :

حالا که به کاسکارا خود خوب نگاه کردید، و حسابی کنجکاوی کردید، بو کشیدید و با آن آشنا شدید، نوبت به دم کردن آن رسیده است .

برای دم کردن کاسکارا، ما دو روش داریم :

روش اول : ما از یک کیسه چای در یک لیوان با نسبت 4٪ استفاده می کنیم: یعنی 12 گرم کاسکارا به 300 میلی لیتر آب جوش اضافه کرده . این نسبت استاندارد است. چهار دقیقه درون لیوان گذاشته، سپس کیسه چای کاسکارا را برمی داریم.

روش دوم در فرنچ پرس : با نسبت 10٪ تهیه می شود: یعنی 30 گرم کاسکارا و 300 میلی لیتر آب که دمای آب باید 205 درجه فارنهایت (96 درجه سانتیگراد). زمانی که ۴ دقیقه تکمیل شد، اهرم فرنچ پرس را به سمت پایین فشار دهید . و درون یک لیوان سرامیکی آن را سرو کنید .

ما به دو روش این چای را دم می کنیم زیرا با این روش های متفاوت، می توان از کاسکارا به روش های مختلف استفاده کرد.

چه طعم و مزه ای را باید از چای کاسکارا انتظار داشته باشید ؟

به عنوان یک قاعده کلی، پوسته (که از قهوه های طبیعی تهیه می شود) شیرین تر، دارای اسید کمتر و ملایم تر است. بسیاری از نمونه های پوسته کاسکار طعم و مزه : ملاس (ملاس یک شیرین کننده است که ادعا می شود بسیار سالم تر از قند است)، وانیل و توت قرمز است. از طرف دیگر ، تفاله (که از قهوه های شسته شده / در فرایند عسلی تهیه می شود) دارای اسیدیته درخشان و تیزتر است و شامل طعم و مزه هایی همچون : نارنگی یافا (clementine) ، هندوانه و انگور است . همچنین شیرینی بسیار کمتری دارد.

ما بر اساس عطر، بدنه، طعم و مزه، شیرینی و اسیدیته ارزیابی می کنیم و ابتدا با فنجان 4٪ شروع می کنیم. پس از اضافه کردن آبجوش به کاسکارا، ترکیبات معطر از بدنه آن خارج می شود. مراقب باشید که خودتان را نسوزانید، بینی خود را به فنجان نزدیک کرده و آن را عمیقا بو کنید اینکار را چهار یا پنج بار تکرار کنید، و در مورد آنچه که به مشامتان میرسد، تأمل کنید. آیا بوی توت؟ میوه خشک شده؟ میوه ی گرمسیری؟ ترنج؟ ملاس؟ را حس میکنید .

قبل از اینکه قاشق خود را در نوشیدنی خود فرو کنید و اولین جرعه از آن را بنوشید، به فنجان خود فرصت دهید تا خنک شود. تا خوب احساس کنید که چگونه عطر و طعم آن دهان شما را پر میکند. گیلاس های برداشت شده در اوج رسیدن ، غنی از پکتین (پکتین در واقع یک فیبر قدرتمند می باشد، که به‌طور طبیعی در بسیاری از گیاهان و سبزیجات یافت می شود) هستند و احساس خوبی به شما میدهد .

چه طعم هایی را انتخاب می کنید؟ آیا انفجاری از اسیدیته وجود دارد؟ چقدر شیرین است؟ عمق وجود دارد یا یکنواخت است؟ ما به دنبال تعادل اسیدیته و شیرین و طعم های جالب و بدون طعم و مزه تلخی هستیم. تلخی یش از حد، نشانه ناقص بودن و عدم عمق آن است ، همه اینها میتواند نقطه ضعف کاسکارا باشد .

با خنک شدن فنجان، بعد از پنج دقیقه جرعه ای از آن را بنوشید و با توجه کردن به طعم و مزه به نوشیدن خود ادامه دهید .

آزمایش با نسبت ها :

برای نوشیدنی هایی که داخل بطری هستند، ما کاسکارا، را مخلوط می کنیم یا آنها را با آب میوه های طبیعی مخلوط می کنیم و به غلظت های بیشتری نیاز داریم. این بدان معنی است که چشیدن کاسکارا با نسبت بالاتر بسیار مهم است .

علاوه بر این، وقتی طعم های جدید با یک نسبت بالاتر استخراج میشوند مزه های جدیدی خودشان را نشان میدهند . در حالی چوب، وانیل، و گیلاس ممکن است در نسبت های پایین تر غالب باشند. توت فرنگی، ترنج و تکه هایی از کاکائو ممکن است از نسبت های بالاتری بدست آیند .

روش کار با فنجان 10٪ (روش دوم دم آوری کاسکارا) کاملاً مشابه فنجان 4٪ (روش اول دم آوری کاسکارا) میباشد، مگر اینکه از چای کیسه ای برای فرنچ پرس استفاده شود .

 

 

هیچ دستورالعمل قطعی برای دم کردن این گیاه وجود ندارد . و شما نمیتوانید از 100 به آن امتیاز بدهید. بنابراین وقتی صحبت از انتخاب بهترین کاسکارا می شود، به سلیقه شخصی شما، منوی شما و آنچه فکر می کنید مشتریان شما دوست دارند بستگی دارد .

تا جایی که می توانید کاسکاراهای مختلفی را امتحان کنید. به دنبال موضوعات مشترک باشید. آیا اسیدیته تفاله را دوست دارید؟ یا اینکه ظرافت پوسته را ترجیح می دهید؟ شاید عاشق یک پاكامارا كاستاریكایی یا SL28 نیکاراگوئه شوید.

و شما آزمایش کنید . برروی یک میزان مشخص متمرکز شوید، دم کنید و به آن آب گازدار اضافه کنید . یا اینکه به صورت سرد دم کنید و همچنین میتوانید به آن زنجبیل و شیر نارگیل اضافه کنید .

منبع : perfectdailygrind.com

 

      

19 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر